jura-p juraposp

Oblíbené

146 oblíbených alb 14 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Filtr Zrušit filtr
4 komentáře
Svatba Laury a Nathanaela, zámek Leopoldskron, Salzburg. Hochzeit von Laura und Nathanael, Schloss Leopordskron, 12.10.2018. (Fotky většinou od profíků, jen pár mých.)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Pozdně gotický kostel Navštívení PM, 1455- 64, Madona z poč. 16. stol., augustiniánský klášter - prelatura z let 1760-77.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Architekt J. Šépka v rámci projektu Vnímání ukryl Samsonovu kašnu v bednění, aby dal člověku možnost hlouběji prožít estetiku objektu, který každodenně míjí.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
3 komentáře
Pro maso do Borové s Libou a paní Marešovou, malá zastávka v ČK
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
S Libou a Mírou u nás, po půlnoci pouštíme lampiony.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
4 komentáře
Když jsem se těsně před koncem roku 2014 vrátil domů, měl jsem narozeniny a děsnou rýmu. Fotil jsem zasněžený pohled ze dveří svého balkonu jako nouzovou fotku na novoročenku. Samozřejmě s bleskem, aby vločky pěkně zářily. Sněhu napadla spousta a přišla silvestrovská půlnoc. Pak zase sněžilo, vyfotli jsem to v noci s externím bleskem. V únoru se nic moc nedělo, akorát jednou v noci vypli proud, takhle vypadá Salzburg bez elektřiny. Létající talíře přiletěly, přeletěly a zase odletěly. Škoda. V březnu jsme měli zatmění Slunce. Po krásných dnech přišla konečně i jasná noc, ve které se mně povedlo vyfotit hvězdy a po nich i ranní červánky. V bouřce jsem fotil blesky, na manuál, čas 2s, clona 4 a udělal naslepo 230 fotek. Blesk byl asi na každé desáté. Tahle je nejlepší. Občas se setkávám s lidmi, kteří mluví o přírůstku v rodině a myslí tím štěňata. Tak abyste věděli, i já mám přírůstek v rodině: smrk před mým balkónem má šišky! V červnu jsem pak čekal na slunovrat, protože v tomto sektoru vychází slunce jen krátkou dobu. To jsou radosti, budík denně na půl pátou a ono je zataženo. Nakonec jsem to zvládl asi 4 dny po slunovratu. Jinak v létě nic moc. Přišel podzim, listí opadalo a v prosinci se najednou na stromě objevili dřevorubci-horolezci a začali ho čistit od nechutného břečťanu a všeho ostatního, čím obrostl. Napínavé. Navíc sousedka pucovala okna, zkrátka tolik action jsme tady ještě neměli. Pak už se toho moc nestalo. Loučím se nočním snímkem a prvním sněhem, který byl i posledním. Ale vydržel skoro dvě hodiny...
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
13 komentářů
Dnešní podoba hrádku z konce 15. stol.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Hrad založen kolem r. 1270, pobořen r. 1433. Dnes o něj pěkně pečuje sdružení Hrady na Malši.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
14 komentářů
Minule jsem napsal:
Největší radost mám já osobně z mnoha desítek bujících žlutokapů, tedy Black Boys, či Grass Trees. Je to trávovitý strom a jejich různé odrůdy patří do čeledi Xanthorrhoeaceae. Většina jich roste v suché a chudé písčité půdě, na skalnatých horských hřebenech a útesech NSW, Viktorie a Tasmánie. Tyto mají bujné zelené čupřiny a když nepočítáme černé, zuhelnatělé kmínky, už téměř nenesou stopy po ohni a většina z nich, jak se na ně po požáru sluší a patří, vyrazila do květu. Ze středu trsu vyrazily 2 – 4 cm v průměru silné lodyhy aby se na jejich vrcholcích začínaly formovat stovky malých květů. Ne, ještě nekvetou, zatím jen rostou do své délky kolem 2 metrů a někdy i více. Už se těším až budu vždy ráno chodit do buše mlsat nektar. Každý minikvítek oplývá po ránu kapkou slaďoučkého a voňavého nektaru. Potom stačí lodyhu s květy ohnout a nektar s květů bohapustě olízat. A kdo ví, třeba je ten nektar i zdravý, když se na něm pase jak hmyz, tak ptáci i já.

Dnes už žlutokapy kvetou a já chodím mlsat nektar.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Velkomoravský kostelík, snad jediný opravdu stojící. Je na Slovensku, přímo naproti přes řeku Moravu od Mikulčic.Vznikl nejpozději v 9. století v souvislosti s vybudováním hradiště Valy v Mikulčicích. Jako farní, o němž je první zmínka v roce 1392, sloužil do 18. století.
48°47'46.301"N, 17°6'30.223"E
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
48°51'16.574"N, 16°2'58.313"E
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama